İzmir Düğün Fotoğrafçısı

İzmir

Merhaba,

Türkiye’de düğün fotoğrafı çekerken en keyif aldığım şehirlerden biri şüphesiz İzmir‘dir. İzmir için tercih ettiğimiz mekanların başında Alaçatı çiftler için en fazla tercih edilen mekanların arasında yer alıyor. Alaçatı‘nın birbirinden şirin butik otellerinin sıralandığı labirent sokaklarında gezerken fotoğraf çekmek benim için çok keyifli. Bembeyaz sokaklar, çiçeklerle bezenmiş evler, cafeler hepsi adeta birer açık hava stüdyosu kıvamında. Ve davetkar esnafın çoğu kez buyurun burada da fotoğraf çekebilirsiniz diye bizi butik otelinin gizli bahçesine davet etmesi, yaz sıcağında serin bir içecek sunması, böylesine güler yüzlü davranması çoğu şehirde göremediğimiz ama özlem duyduğumuz şeylerin başında geliyor. Tamamen spontane gerçekleştirdiğimiz çekimlerde bu tarz anlık gelişen sürprizler çiftlerimizi mutlu ederken, benim için de unutulmaz düğün fotoğrafları çekmem için şahane ortam yaratıyor. Türkiye’nin  2 km. uzunluğa sahip geniş ve beyaz tropik plajları andıran kumsalında gün batarken fotoğraf çekme şansına sahip olmak çiftler için muhteşem anların ölümsüzleşmesi demektir.

Düğün fotoğrafları için tercih ettiğimiz ikinci mekan ise Şirince. İsmi gibi şirin olan bu köyün, bozulmamış doğasında çekim yaparken huzur dolmak, sessiz ve renkli sokaklarında gezerken şarap tadabilmek Şirince’nin adetindendir. Çekimler bittiğinde ise mis gibi köy kahvaltısı yapabileceğimiz  bahçeli taş evler mevcut. Daha ne olsun! : )

Sırada Foça var. İzmir‘i neden bu kadar çok sevdiğimin nedeni bu olsa gerek. Her yerinde birbirinden güzel insanlar, mekanlar, koylar, plajlar, sokaklar olan başka bir şehir daha yok. Foça’da İzmir’in diğer mekanları gibi doğa harikasına sahip ve misafirperver insanlar barındırıyor. Foça’da çektiğimiz bir düğün hikayesine buradan ulaşabilirsiniz. Bu arada gelin, damat, arkadaşları ve ben sanki bilmediğimiz bir yeri keşfe çıkmış gibi gezerken her an fotoğraflanıyor ve bu tarzımız, fotoğrafların tamamen doğal olmasına yol açıyor.

Düğün fotoğrafları için mekan tercih edecek çiftlere önerim fotoğraftan beklentinize göre değişebiliyor. Deniz ve sokak ağırlıklı bir çekim için Alaçatı veya Foça orman ve sokak ağırlıklı bir çekim için Şirince tercih edebilirler. Ayrıca İzmir için şehir içinde daha önceden çekim yaptığımız yerlerden bazıları şunlardır. Tarihi Havagazı Fabrikası Kültür Merkezi, İzmir Fuar Alanı ve benzeri yerler.

Ayrıca sizin talepleriniz doğrultusunda istediğiniz yerde çekim yapabiliyorum. Aşağıdan İzmir‘de çektiğim düğün fotoğraflarına ulaşabilirsiniz. Blog sayfasından da düğün hikayelerini okuyabilir o günün nasıl geçtiğini öğrenebilirsiniz. Teşekkürler!